Slovo architektů

Autorem původního architektonického konceptu domu je ateliér KAAMA, autorem redesignu a současného projektu je architektonická kancelář Podlipný Sladký architekti.

Bytový dům U Pernikářky 7 se nachází ve stejnojmenné ulici v tradiční obytné čtvrti Prahy 5, Hřebenka, která je tvořena vilami a viladomy obklopenými zelení. Samotný pozemek, svažující se jižním směrem, je umístěný mezi stávajícím parkem se vzrostlými stromy a sousední činžovní dvojvilou. Objekt se tak může otevřít směrem na jih do soukromé zahrady patřící k bytům v nejnižším podlaží.

Architektonické a hmotové řešení:
Hmotové řešení domu je navrženo ve formě na sobě položených vzájemně natočených plochých kvádrů – jednotlivých bytových jednotek. Toto natočení a vzájemné vysunutí dodává domu eleganci a lehkost a zároveň vytváří příjemné komorní měřítko stavby na všech jejích fasádách. Zatímco fasády orientované do ulice a k sousedním pozemkům jsou prořezány úzkými pásy francouzských oken, jižní fasáda do zahrady je bohatě prosklená se zapuštěnými obytnými lodžiemi s krásnými výhledy do údolí Motolského potoka a na Košíře. Poslední podlaží domu je řešeno jako ustupující s prostornými pobytovými terasami orientovanými na jih, východ a západ. K chodníku v ulici U Pernikářky je napojena nízká jednopodlažní hmota vstupní haly a vjezdu do autovýtahu.

Materiálové řešení:
Fasády hlavní hmoty domu jsou navrženy z elegantní světlé broušené omítky s mírně zapuštěnými pásy tmavého obkladu a francouzských oken. Fasády nejnižšího podlaží obrácené do zahrady, nejvyššího ustupujícího podlaží a vstupní části jsou pokryty velkoplošným deskovým obkladem barvy oxidované mědi. Do meziokenních panelů jižní fasády je umístěn tmavý skleněný obklad. Uliční oplocení je navrženo ze svislých ocelových profilů na podezdívce z pohledového betonu.

Dispoziční řešení:
10 luxusních bytových jednotek je v objektu rozděleno vždy po dvou bytech na podlaží. Dispozice jednotlivých bytů jsou koncipovány s ohledem na požadavky komfortního rodinného bydlení s velkým obytným prostorem a dostatečně dimenzovanými úložnými prostory. Byty jsou provozně odděleny – zónovány na „společenskou“ (vstupní hala, zázemí, kuchyň a obytný prostor) a „soukromou“ část (ložnice, šatny, koupelny, pracovna).
V nejnižším obytném podlaží jsou navrženy dva byty se zahradou. Její součástí jsou i uzavřené prostory pro skladování zahradního nábytku a sportovního náčiní.
Ve třech typických podlažích jsou rozvrženy byty kategorie 4+kk ve dvou variantách dispozice. Všechny mají u obytného prostoru prostornou lodžii.
V nejvyšších podlažích se nachází dva výjimečné mezonetové byty, jejichž obytné prostory jsou situovány v horním patře a jsou napojeny na pobytové terasy s krásným panoramatickým výhledem. Soukromá část mezonetů je umístěna o patro níže.
V podzemním podlaží domu se nachází hromadná garáž přístupná z úrovně ulice autovýtahem.

Ing. arch. Luděk Podlipný, Ing. Martin Sladký
Podlipný Sladký architekti

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů. ×